سه راه برای گذر از چهارمین انقلاب صنعتی

Photo by Tim Graf on Unsplash Photo by Tim Graf on Unsplash

ما در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی هستیم و مدیران اجرایی سازمان‌های مختلف، خود را آماده می‌سازند تا یک بار دیگر با چالشی هولناک مواجه شوند. با توسعه سریع فناوری‌های تأثیرگذاری چون: اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و محاسبات کوانتومی، این انقلاب توان متحول ساختن هر حوزه صنعتی در هر سطحی و در هر کشوری را خواهد داشت.

مدیران اجرایی باید برای هدایت سازمان‌های خود به آینده‌ای جدید، آماده و مشتاق باشند.

بر اساس «چشم‌انداز جهانی مدیران» که توسط موسسه KPMG در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، انتظار می‌رود که ظرف سه سال، 41 درصد مدیران ارشد اجرایی، شرکت‌هایی را مدیریت کنند که بسیار متحول‌ شده‌اند.

اگرچه در حال حاضر امکان پیش‌بینی دقیق میزان تغییراتی که با آن‌ها مواجه خواهیم بود وجود ندارد، اما یک موضوع روشن است: مدیران اجرایی باید برای هدایت سازمان‌های خود به آینده‌ای جدید آماده و مشتاق باشند. حال اینکه برای بسیاری از ایشان این چشم‌انداز دلهره‌آور است.

میانگین سنی مدیران عامل «فورچون 500»، ۵۸ سال است. این مدیران ارشد در دنیای دیجیتال رشد نکرده‌اند، درحالی‌که راهبری و هدایت سازما‌نشان را در دنیایی بر عهده دارند که متفکران غیرخطی، نوآور و نوخاسته ارزشی بالاتر و برتر از متفکران علت-معلولی و یا خطی دارند.

مدیران اجرایی امروز، برای حصول اطمینان از آمادگی سازمانشان در همگامی با تحولات انقلاب صنعتی چهارم در حوزه‌های تکنولوژی، کسب‌وکار، اقتصاد و حتی تغییرات اجتماعی، باید:

۱. به‌غایت کنجکاو باشند.

نوآوری و ابداع با کنجکاوی و پرسشگری به پیش می‌رود. باید علاقه‌مند به پرسشگری باشید، مفروضاتتان را به چالش بکشید، تیم‌هایی با دامنه‌ی گسترده‌ای از تفکرات ایجاد کنید و وارد گفتگوهای معناداری با افراد خارج از حوزه کاری خود و خارج از حلقه آدم‌هایی شوید که به‌طور معمول در اطرافتان هستند.

۲. خلاقیت و امکان را با آغوش باز پذیرا باشند.

راهبران خلاق با ترکیبی از تخیل و باور به پیش می‌روند. این افراد قادر به مشاهده روش‌های جایگزین و یا تجسم امکان‌های جدید هستند. آن‌ها الهام‌بخش و به‌شدت ریسک‌پذیرند و در برابر اشتباهات پذیرا هستند. این نگرش و طرز فکر، آن‌ها را قادر می‌سازد تا با محیط در حال تغییر تطابق یابند، جسورانه در بلندمدت سرمایه‌گذاری کنند، نسبت به ایده‌های نوآورانه باز باشند و خود را در جایگاه جریان‌سازان صنعت خود قرار دهند.

۳. نگاهشان به آینده افراد و کارکنان باشد.

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد (WEF) تا سال ۲۰۲۰ و با ظهور انقلاب صنعتی چهارم، نزدیک به ۵/۱ میلیون شغل در بازار کار از بین خواهد رفت. بیش از یک‌سوم مهارت‌های جدید مورد نیاز، مهارت‌هایی خواهند بود که در حال حاضر (در آن شغل) ضروری به نظر نمی‌رسند.

مجمع جهانی اقتصاد می‌گوید «کسب‌وکارها و سازمان‌ها لازم است پرورش استعدادها و منابع انسانی آینده خود را در رأس و مرکز راهبردهای رشد و توسعه خود قرار دهند». «سازمان‌ها دیگر نمی‌توانند مصرف‌کننده‌ِی منفعل سرمایه انسانیِ حاضر و آماده باشند. بلکه نیازمند طرز فکری جدید برای بهینه‌سازی پیامد‌های اجتماعی و تأمین مهارت‌ها و استعدادهای مورد نیاز سازمان خود هستند.»

آیا سازمان شما آماده سازگاری با شرایط جدید هست؟

 

اطلاعات تکمیلی

  • نویسنده: ماری-کارولین شاوت | ترجمه: سبحان عطار